סמינר בנושא ASD

בשנים האחרונות יש עליה משמעותית בילדים ונוער המתמודדים עם קשיים על הרצף האוטיסטי. בעקבות זאת יש עליה גדולה בפניות לטיפול ואבחון של ילדים ובני נוער, רובם בעלי תפקוד גבוה. מטרת ההשתלמות להעמיק את ההכרות וההבנה של המאפיינים השונים של ילדים אלו, ודרך כך להעמיק את יכולתנו לתת מענה טיפולי נכון ומדויק ככל הניתן, כמו גם לעזור למערכת המשפחתית והבית ספרית לתת מענה מותאם ומיטבי לקשייהם של הילדים.

בכדי להכיר את הצדדים השונים בחרנו לבנות השתלמות המפגישה עם אנשי מקצוע שונים, כולם מנוסים מאוד בתחום, ולהכיר באמצעותם זוויות שונות של התבוננות.

 1. 25/11/19הילד הרב גילאי – תפיסת התפתחות הילד האוטיסט ותרגומה למעשה הטיפולי 
 2. 2/12/19מחזרתיות לקצביות  – הבנת מקום החזרתיות בחייו של ילד אוטיסט

  נחמה פבר בן פזי, פסיכולוגית קלינית, מנהלת תחום מערך טיפולי משלים לילדים אוטיסטים בגילאי 7-18, העמותה לילדים בסיכון. מורה במסלול מצבים מנטליים ראשונים, בביה"ס לפסיכותרפיה, אוניברסיטת תל אביב.

 3. 9/12/19"די כבר!" איך מעט מלים מחזיקות הרבה בטיפול בילדים אוטיסטים
  ההרצאה תעסוק בפענוח העולם הפנימי של ילדים שחווים ומבינים את העולם באופן שונה מהותית מאיתנו, ובשאלה האינסופית – כיצד ניתן לתקשר לילדים אלו את ההבנות שלנו באופן שיחושו מובנים ומוכלים. 

  ארנונה זהבי
  היא פסיכואנליטיקאית מנחה במכון ת"א לפסיכואנליזה בת זמננו, ומנהלת את יחידת רמת חן במרכז לטיפול וחקר באוטיזם של העמותה לילדים בסיכון. חברה בפסיכואקטיב – אנשי בריאות נפש למען זכויות אדם. מטפלת ומדריכה ברמת השרון.  

   

 4. 16/12/19"את פתח לו": פתיחת מרחב המשחק אצל ילדים עם אוטיזם- יונית שולמן

  משחק אותנטי, יצירתי, ספונטני וחי, הוא תמיד חדש, מפתיע, מעניין, ומשתנה. היכולת לשחק נבנית בתוך קשר. הקשיים בתקשורת מחד, ובהתמודדות עם שינויים מאידך, הם שני מאפייני הבסיס העיקריים של האוטיזם. אין זה מפתיע לפיכך, שילדים עם אוטיזם מתקשים בבניית היכולת לשחק. בהרצאה יועלו מחשבות לגבי השאלות הקליניות המעשיות, שניתן לתמצת אותן ל"איך" ו"מה". איך פותחים את מרחב המשחק אצל ילד שמתקשה לשחק, ומה עושים כשמרחב המשחק מתחיל להיפתח. נדון באפשרות להעצים וללבות ניצוצות ראשוניים של פוטנציאל המשחק; האפשרות לטרנספורמציה של פריקה דרך "אינטרפרטציה דרך המשחק", בדומה למושג האינטרפרטציה דרך הפעולה של אוגדן; הצורך להנעה המתמשכת הנדרשת מהמטפל, לצורך שימור היכולת המשחקית ופיתוחה; ודילמות טכניות ואתיות סבוכות ומורכבות ביחס לעבודת המטפל והקשר הטיפולי הנובעות מכך. לסיכום נחשוב על מגבלות היכולת, על יאוש, ועל תקוה. זאת במטרה לעורר את החשיבה, הבחינה העצמית והיצירתיות המשחקית של כולנו.

  יונית שולמן: פסיכולוגית קלינית מדריכה. מנהלת סקטור הפסיכולוגים, מרכז לטיפול וחקר באוטיזם, עמותה לילדים בסיכון. מנהלת תכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית ילד ונוער בתכנית ללימודי המשך, בית ספר לעבודה סוציאלית אוניברסיטת תל אביב בשיתוף עם אבי שרוף. מטפלת בילדים, נוער ומבוגרים, מרבה לעבוד עם אנשים עם אוטיזם ומשפחותיהם לאורך טווח החיים.

 5. 30/12/19המתבגר על הרצף האוטיסטי. כולל דוגמה קלינית של טיפול דינמי במתבגר על הרצף האוטיסטי

 6. 6/1/20 – דוגמה קלינית: טיפול במתבגר על הרצף האוטיסטי

  שגית קדם יצחקי – פסיכולוגית קלינית, מתמחה במכון של החברה הפסיכואנליטית בישראל במסלול ילדים ומבוגרים. מדריכה בעמותה לילדים בסיכון. מלמדת במרכז וינקוט בישראל.

 7. 13/1/20ASD בתפקוד גבוה- ההשתלבות בקהילה ובחיים לאחר סיום בית הספר
  נקודת המבט מהשטח מאפיינים(ההטרוגניות והעמימות בקרב אוכלוסיית המוגדרים כאוטיזם בתפקוד גבוה)
  ספקטרום האינטרסים והפרספקטיבות בשירותים, בשוק העבודה, ההשכלה ובהשתלבות קהילתית כלפי אנשים על הספקטרום האוטיסטי והשלכותיהם
  בחירת יעדים לתהליך הסתכלות תלוית תרבות
  גיל ההתבגרות מרד הנעורים
  סיום בית הספר ואפשרויות זמינות מיידיות שירות לאומי, מכינה, יג-יד, שירות צבאי
  שוק העבודה מאפיינים כלליים המשמעות בהשתלבות, נתוני השתלבות, חסמים והצלחות
  שירותי תמיכה לבוגרים ביטוח לאומי משרד הרווחה וזכיניהם
  המעבר כתקופה בעלת סיכון גבוה
  – הנגשת צדק –
  פרוייקט של ארגון בזכות להנגשת האפשרות לאנשים עם מוגבלות העומדים בפני מערכת הצדק -תאור הפרוייקט ותאורי מקרה

  אורי שחף–  עו"ס ותעודת הוראה בחינוך מיוחד. עוסק  בהוראה, הדרכה, ניהול והנחייה של תכניות שיקומיות תעסוקתיות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. נווט תכניות שיקום תעסוקתי והשכלתי מטעם פרויקט של הממשל הפדראלי בארצות הברית לאוכלוסייה בעלת קושי בהשמה ונכויות.

  שותף ב"צמיחה שיקום תפקודי" המספק שירותי תמיכה לאנשים עם אספרגר ונכויות אחרות בתחומי ניהול תיק, שילוב בתעסוקה והוראת מיומנויות עצמאות.

  ​בוגר מחזור ראשון של קורס הכשרת מנגישי צדק מטעם ארגון בזכות והחוג לריפוי בעיסוק אוניברסיטת תל אביב. אב לחמישה מתגורר בפרדס חנה

נשמע מעניין?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ימי עיון נוספים שיכולים לעניין אותך

המרחב הווירטואלי – מרחב מעברי או מרחב חוסם ? 

האם התנסויות במרחב הווירטואלי יכולות להרחיב את המרחב הנפשי והחברתי

עבודת הפירוש בקבוצות טיפוליות לילדים ונוער

הכנס השלישי לטיפול קבוצתי בגישה פסיכודינמית בילדים ונוער. יום ב' 20

פירוש בקבוצות ילדים ונוער

פירוש בקבוצות ילדים ונוער ילד הוריד חולצה בשיחת הפתיחה של

העברה בין-דורית של הלם-קרב

נותרו מקומות בודדים! "המוות בו נגעת, עובר במברק בתעלה
גלילה לראש העמוד
Call Now Button דילוג לתוכן