סדנת מבוא בנושא מיינדפולנס ושילובו בתחום הטיפולי

השתלמות זו נועדה להציע "מפגש הכרות" עם עולם המיינדפולנס (mindfulness), והיא משלבת התנסות חווייתית,יחד עם מרכיבים תיאורטיים ומושגיים. מנסיוני כתלמידה בתחום, ולא פחות מכך גם כמורה בעשור האחרון, אני רואה את התרגול המעשי של המיינדפולנס בתור הליבה של תהליך הלימוד, וכתשתית החשובה ביותר להבנה וליישום של "מרחב המיינדפולנס". לכן, בכל מפגש של ההשתלמות ישולב תרגול פורמלי (מדיטציה), שיורחב אל התאוריה, המחקר והקליניקה.

מיינדפולנס הוא הלך רוח המתאפיין בתשומת לב מדויקת וערה להווה, רגע-אחר-רגע, תוך העמקת הקשר לגוף ולחושים, הפחתת השיפוטיות והתגובתיות האוטומטית, וטיפוח סבלנות וחמלה. זהו הלך רוח המסייע לנו להכיר את התנהלות התודעה והחשיבה שלנו מתוך עמדה של סקרנות וקבלה, ומתוך כך מגדיל את המרחב הפנימי, ומאפשר הנעה של תהליכי שינוי והתמרה.

סמדר יהודה גזית, פסיכולוגית קלינית מומחית (MA, מנחת MBCT).
לומדת בודהיזם ומתרגלת מדיטציה מעל 15 שנים, במקביל לעבודתי הקלינית. הוכשרתי לטיפול בשיטת MBCT ע"י פרופ' זינדל סגל, אחד מיוצרי התכנית, בטורונטו ובניו-יורק. במהלך העשור האחרון אני עוסקת בטיפול מבוסס-מיינדפולנס בקבוצות ובאופן פרטני, בשילוב של מיינדפולנס בשדה הטיפולי, ובהוראת התחום למטפלים.

נשמע מעניין?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ימי עיון שיכולים לעניין אותך

עבודת הפירוש בקבוצות טיפוליות לילדים ונוער

הכנס השלישי לטיפול קבוצתי בגישה פסיכודינמית בילדים ונוער. יום ב' 20

פירוש בקבוצות ילדים ונוער

פירוש בקבוצות ילדים ונוער ילד הוריד חולצה בשיחת הפתיחה של

העברה בין-דורית של הלם-קרב

נותרו מקומות בודדים! "המוות בו נגעת, עובר במברק בתעלה

לקראת יום הזכרון: הלם קרב

לקראת יום הזכרון: הלם קרב השפעותיו על הנפגעים, משפחותיהם ודור