על תרומתה של ההתבוננות הדינאמית להבנת המתבגרים כיום

שנות גיל ההתבגרות מהוות תקופה סוערת ומטלטלת בשל השינויים הגופניים והנפשיים הדרמטיים שמתרחשים במהלכן: הארגון הפנימי החדש של התלות והעצמאות, התמודדות עם החיים מחוץ למשפחה, הדרישות החברתיות והלימודיות ההולכות וגדלות. זוהי תקופה של פרידות ומפגשים חדשים, תקופה של ספיקות וכוחות, תקופה בה הליווי הנכון משמעותי ביותר, אך גם יכול להיות בלתי נסבל. הורים ומחנכים מאותגרים ביותר, זקוקים להרבה סבלנות ואהבה על מנת לשרוד את הבעיטות ואת כאבי הגדילה של ילדיהם או תלמידיהם.

עם המתבגרים שאנו פוגשים בקליניקה ועם הוריהם, אנחנו מחפשים את האופן המתאים להתקרב ולהתערב, נעים אתם בין פנים לחוץ, בין ילדות לבגרות.

בסמינר נקרא מתוך ספרות פסיכואנליטית ( וויניקוט , מלצר, אוגדן ועוד). נעזר בקטעים מסרטים ונשים דגש על המפגש הטיפולי עם המתבגרים של היום, הנמצאים בקדמת הבמה של עולם המשתנה במהירות, עולם של אפשרויות אינסופיות ושל גבולות שהולכים ונעלמים.

טליה פריהוף : פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית מנחה בחברה הפסיכואנליטית בישראל. בין מייסדי עמותת "לכל נפש" שחזונה לאפשר טיפול אינטנסיבי וממושך בשירות הציבורי עבור אנשים שאינם יכולים להגיע לטיפול פרטי. עובדת כיום בקליניקה פרטית עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים. מדריכה ומלמדת במכון הפסיכואנליטי, במרכז וויניקוט ובביה"ס לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב.

נשמע מעניין?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ימי עיון נוספים שיכולים לעניין אותך

תסמונת אלכוהול עוברי אצל ילדים מאומצים והשלכותיה על התפתחות הילד

  תסמונת אלכוהול עוברי אצל ילדים מאומצים והשלכותיה על התפתחות

פגיעה מינית בילדות: המשגה, מחקר ודרכי טיפול חדשניות בנפגעי טראומה

  פגיעה מינית בילדות: המשגה, מחקר ודרכי טיפול חדשניות בנפגעי

מחשבות על גוף וגופניות בחדר הטיפול

  מחשבות על גוף וגופניות בחדר הטיפול בחלקו הראשון של

שירי תרבות הפופ – טכנולוגיה בשרות העמדה הרגשית

  שירי תרבות הפופ- טכנולוגיה בשרות העמדה הרגשית יום העיון